Emilíana Torrini a jej comeback v Majestic clube

Autor: Petra Ďumbalová | 22.7.2014 o 15:49 | (upravené 22.7.2014 o 16:57) Karma článku: 2,34 | Prečítané:  432x

Na koncert chodíme kvôli hudbe. Prídeme, lebo chceme vidieť našu obľúbenú hviezdu naživo. Chceme sa zabaviť, relaxovať, odreagovať, jednoducho si užiť vystúpenie so všetkým, čo k tomu patrí. 

Na Emilíanu Torrini som sa ako inak tešila. Kedysi dávno vystupovala aj na Pohode, ja som ju však v hudobných vodách objavila plávať o trošku neskôr. Islandská dáma, ktorá pôsobí veľmi charizmaticky a dokonca aj skromne, očarí ihneď a kto inklinuje k jej štýlu hudby si ju musí jednoducho zamilovať. Jej piesne pohladia na duši, upokoja, sú optimistické, vždy sa v nich niečo deje. Vedia byť aj energické, no nie však tvrdé, skôr jemné ako ich samotná predstaviteľka. Emilíana Torrini je pritom ako z rozprávky, čarovná bytosť, ktorá sa ale veľmi rada nechá pozvať na pohár whiskey. Pri jej počúvaní nechcete myslieť na nič okolo, chcete sa len stať súčasťou jej hudobného sveta.

Preto ma veľmi sklamala celková organizácia MMC-ečka (Majestic music clubu). Bola nepochopiteľná a o dosť znížila dobrý pocit z inak veľmi príjemného koncertu. Aspoň môj. Už keď som sa dozvedela, že sa koncert Emilíany presúva zo Starej tržnice (do ktorej som sa tešila, pretože som ju ešte nemala možnosť navštíviť) do MMC mala som taký neblahý pocit, že to nebude to pravé pre mňa. Spomenula som si totiž na pradávno minulý koncert IAMX v jeho priestoroch, kde mne, sestre a jej priateľovi takmer roztrhlo hlavu od na figu ozvučenia. Ale vravím si, treba dať tomu šancu.

Prišli sme akurát na koniec predskokana. Pomaly sa sála začínala zapĺňať ľuďmi a malá miestnosť sa tak nielenže ešte viac zmenšila, ale premenila sa na celkom prepotené miesto bez kúska čerstvého vzduchu a vlastného minimálneho životného priestoru. Ja ako správny asociál, som samozrejme trpela, pretože moja intímna zóna bola narušená a ešte som sa aj dusila sama vo vlastnom tele. Chceli sme si teda sadnúť aspoň na tribúnu, lenže to by nemohla byť z oboch prístupov „zapáskovaná“. Ako býva zvykom, pár „anarchistom“ to bolo ale v tej chvíli jedno. Páska ako zákon najvyšší skončila na zemi a tribúna sa húfne začala zapĺňať seduchtivými návštevníkmi. Naše pohodlie ale netrvalo dlho, pretože zamestnanci MMC sťaby najvyššie postavené autority toho večera, začali zaradom každému oznamovať, aby sa vrátili späť do „stacionárneho tábora“. Keď sa niektorí pýtali, prečo je vlastne zakázané si sadnúť, odpoveď bola veľmi jednoduchá a vlastne aj dosť logická: „Lebo je tam páska“. Že nám to nedošlo hneď...

Tak sme celý koncert, ktorý bol z veľkej časti veľmi pomalý, takmer ani nie na pohúpavanie sa zo strany na stranu v rytme hôr počas orkánu, prestáli. Prestáli takmer nalepení na vchodových dverách, ktoré ako jediné ponúkali aspoň kúsok osvieženia vždy, keď nejaká dobrá duša opustila na chvíľu priestory tohto exkluzívneho opevnenia. Prestáli koncert, ktorý je viac-menej určený k tomu, aby ste sa niekde pohodlne usadili, dali si niečo dobré na pitie a do toho mohli počúvať pokojne plynúcu hudbu.

Emilíana Torrini si k svojmu vystúpeniu zaslúžila ako bonus naozaj exkluzívne miesto, ktoré by korešpondovalo s tým, čo vytvára. Pretože aj to mnohokrát rozhodne o celkovom zážitku, ktorý sa dostane návštevníkovi. Táto speváčka nerobí ohromné show, spieva, predstaví jej hudbu, povie pár vtipných viet. Celé jej vystúpenie je tak veľmi kultivované, intímne a až na pár živších skladieb pre diváka statické. Neviem ako ostatným, ale mne chýbala možnosť posedenia, pri ktorom by ste mysleli na hudbu a nie na to ako vám je dlho a lepkavo.

Myslím, že priestor MMC je vlastne fajn. Je fajn keď tam zavíta niečo dynamické. Keď môžete skákať, keď chcete cítiť silou mocou pot účinkujúceho na vašej tvári. Neviem, možno mala tá miestnosť pôsobiť hrôzostrašne zaplneným dojmom, aby nemala hlavná aktérka pocit, že na jej koncert prišla iba štvorčlenná rodina a dvaja náhodní okoloidúci. A možno som ja len taká rozmaznaná a neviem oceniť kvalitný klubový koncert.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?