Posledný dielik som ja

Autor: Petra Ďumbalová | 14.3.2013 o 0:11 | (upravené 14.3.2013 o 0:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  84x

V hlave mi doznievajú posledné tóny piesne, ktoré sa ku mne vkrádali zo vzdialených reproduktorov.

Okolo mňa stojí nehybne vzduch a oproti mne oči vpíjajúce sa mi priamo do mysle. Aspoň som mala ten pocit. Keď sa na mňa pozeral, cítila som sa ako keby videl každú jednu moju myšlienku, zaváhanie, vinu, bezmocnosť... Nevnímala som svet, ktorý sa týčil predo mnou, za mnou, ktorý sa ma dotýkal, prihováral sa mi. Iba tie tóny, ktoré mi prišli tak nekonečné, asi rovnako ako neodbytný pocit, že som sledovaná. Nikdy som nevedela, či tie oči odkrývajú skutočnú pravdu, a to ma fascinovalo. Meniace sa z minúty na minútu. Chladné, a potom...v nich bolo čosi, čo ma prekvapilo. Človek, ktorý je možno viac citlivý, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Bola to nekonečná hádanka a ja som bola jej súčasťou. Bola som jedným bodom z jej mnohých riešení a desilo ma to. Aj priťahovalo. A nakoniec bol to môj kameň úrazu.

To leto som si myslela, že všetko bude iné a ja zabudnem na to, ako som neuvážene zrádzala samú seba. Podrážala som si nohy najďalej, nahovárajúc si, že robím iba tie správne veci. A pritom sa mi objavili jeho oči, keď som raz začula tú pieseň. Niečo sa vo mne zlomilo a veľká časť môjho ja sa prepadla niekam do čiernej diery. Nikdy do seba nič nezapadlo, nemala som správne dieliky, pretože ich držal pod zámkom. Tak ako ja tie vo svojej dlani. Tušila som len, že niečo existuje, čo nemá definíciu a ani ju mať nikdy nebude. Nepovedal mi vtedy nič, len odišiel a už sa viac nevrátil. Ostala som sama so svojimi stenami vyskladanými z chabých pokusov nájsť riešenie. To leto ma to bodalo viac, ako kedykoľvek predtým. Tóny prešli v zamĺknuté čiastočky prachu rozvíreného dopadaním mojej vlastnej existencie k samému dnu. To leto bolo neskoro na dotvorenie skladačky. Bolo neskoro rozbehnúť sa za jeho tieňom, ktorý jediný bol ešte ochotný na mňa čakať. Ostali mi len nepoodhalené myšlienky, zaváhania, vina a bezmocnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?