Kultúra naša internátna

Autor: Petra Ďumbalová | 12.4.2013 o 23:50 | (upravené 13.4.2013 o 0:01) Karma článku: 10,07 | Prečítané:  715x

Študujem a bývam v Bratislave. Na internátoch. Na tých najväčších. A je to vidieť. Holuby a mačky nie sú zďaleka najväčším problémom. Tak ako to býva zvykom v súčasnej dobe, človek je sám sebe si sám.

Okrem toho, že sú vo veľkej miere v žalostnom stave, je poľutovaniahodná ešte jedna vec. Človek vysokoškolský, na prvý pohľad ten, čo by mal zastupovať tú „sortu“ ľudu, od ktorej sa očakáva určité správanie na úrovni...nielen vedomosti a diplom, je vlastne obyčajné prasa. Uvediem príklad. Stojíte si na balkóne, popíjate rannú kávu a zrazu vám niečo preletí tesne pred nosom a ste radi, že vám to tú rannú kávu nevyrazilo z rúk. Nie je to výťah, nie je to holub, a dokonca to nie je ani samovrah. Keď sa odvážite pozrieť, čo to bolo, nachádzate niekoľko metrov pod vašim balkónom vrece smetí. Pretože kontajner bol ďaleko. Veľmi. Asi sa niekto ponáhľal na autobus, tak si povedal, že je to rýchlejšia cesta ako vysypať odpad. Alebo sa jeho dobročinnej duši zachcelo nakŕmiť hladné mačky a vtáčiky, veď čo ak príde aj bažant a ďateľ...

Naposledy nám na parapete pristála rybacia konzerva. (Luxusný balkón obohatený o vtáčie exkrementy, už nepatrí k našim každodenným radostiam.) Ešte, že nás nenapadlo umyť okná, lebo by nás to asi dosť zamrzelo. V piatom ročníku sme sa asi konečne naplno vžili do zvykov a tradícií, ktoré panujú v tejto komunite. V čom sa však líši toto miesto od akejkoľvek „černošskej“ osady vám nepoviem. Asi tu máme viac podnikov a turniketov.

Každopádne, treba si dávať pozor, lebo to občas padne. A možno to raz vezme aj vás, ak budete nepozorní... keď cestou nadol ovalí vašu hlavu. V ktorej je o čosi trochu menej odpadu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zrušenie amnestií podporila väčšina, Mečiara podržia Smer a SNS

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Prečo politici kričia: Ste nepriateľ národa

Reuters, Guardian, Politico a Economist nechceli poškodiť Slovensko.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.


Už ste čítali?